Group of friends with hands on stack at seaside

CSR w czasach pandemii. Zaplanowana strategia czy akt humanitarny?

Pandemia koronawirusa pobudziła nie tylko wiele akcji społecznych organizowanych samodzielnie przez lokalne sąsiedztwo czy ogólnopolskie grupy typu „Widzialna ręka”, ale ujawniła również gesty solidarności ze strony biznesu. Czy to bardziej gest serca czy zaplanowane działanie wizerunkowe pokazujące społeczną odpowiedzialność biznesu świadomie planowaną i wykorzystaną?

Read More
funny portrait

Eventy w centrach handlowych

Jak zmienia się profil i częstotliwość organizowanych imprez w centrach handlowych. Jakich imprez, wydarzeń oczekują klienci i czy oraz w jaki sposób przekładają się na wyniki najemców? Co już jest passe, a bez jakich wydarzeń „szanujące się” centrum nie może działać najemcy.

Read More
  • blog
  • 28 kwietnia 2020
Two girlfriends makes selfie in shop, shopping

Centra handlowe przyszłości

Big Data, Openness, Symbiosis, New Brands i Show!Wow! – te pięć haseł opisuje kluczowe zmiany na rynku centrów handlowych. Zmienia się podejście klientów do sposobu robienia zakupów i ich oczekiwania wobec marek i obiektów handlowych.

Read More
Workplace

Wyzwania pracy zdalnej – jak sobie z nimi radzić?

Obecna sytuacja z dnia na dzień skierowała większość pracowników biurowych do pracy zdalnej. Kto z nas nie marzył o tym, by móc pracować zdalnie. Mobilne godziny pracy, nieformalny strój, praca na leżaku w ogrodzie. Taką wyidealizowaną wizję mamy przed oczami, wyobrażając sobie pracę w domu. Jednak praca zdalna z przymusu czy rozsądku, okazała się nie spełniać wizji z marzeń. Szczególnie, gdy oprócz nas w domu zostają jeszcze inni członkowie rodziny. Z czym przyszło nam się mierzyć?

Read More
Little girl wear hygienic mask and press alcohol spray to protect, sanitizing.

Partycypacja obywatelska w dobie koronawirusa

Partycypacja, jako ważny aspekt życia społecznego, jest również jednym z wielu obszarów, które ucierpiały w dobie pandemii. Brak narzędzi, a w wielu przypadkach i chęci szybkiego przejścia na narzędzia digitalowe jednostek samorządowych, by wyjść naprzeciw potrzebie aktywizacji społecznej, spowoduje wyłączenie jeśli nie całości, to części szczególnie starszych obywateli z możliwości wyrażenia swojego głosu.

Read More